Devilman

W tym temacie możecie umieszczać swoje propozycje wydań.
Czy kupiłbyś mangę Devilman?

50%
Tak, zdecydowanie!
3
17%
Tak, ale zakup nie byłby dla mnie priorytetem.
1
Brak głosów
Tak, choć zależałoby to od wydania.
Brak głosów
Musiałbym się zastanowić. Może tak, może nie.
33%
Prawdopodobnie nie, ale byłbym zadowolony gdyby ten tytuł ukazałby się na naszym rynku.
2
Brak głosów
Nie, to nie tytuł dla mnie.
Brak głosów
Nie, ten tytuł nie jest warty wydania.

Liczba głosów: 6

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Post autor: Alexandrus888 » czwartek 26 wrz 2019, 20:08
Obrazek

Tytuł: Devilman (デビルマン)
Autor: Nagai Go
Gatunek: Shounen (ja bym powiedział Seinen, ale z Baka-Updates nie będę się kłucił), Akcja, Horror , Supernatural, Dramat
Ilość tomów: 5 (obrazek z angielskiego 2-tomowego wydania zbiorczego)
Wydawca: Kodansha (najnowsze wydanie)
Adaptacja anime: Tak, nawet kilka, w tym też LA. Najnowsza z 2018 - Devilman: Crybaby

Opis: Akira Fudo to nieśmiały, bojaźliwy, wręcz płaczliwy nastolatek. Odkąd stracił rodziców mieszka w domu koleżanki z klasy - Miki Makimury. Pewnego dnia ojciec jego przyjaciela z dzieciństwa, Ryo Asuki, popełnia samobójstwo. Zrozpaczeni chłopcy próbując zrozumieć powody tej decyzji, natrafiają na spisek demonów próbujących przejąć władzę nad światem i zabić całą ludzkość. By temu zapobiec Akira pozwala się opętać demonowi Amonowi, ale zachowuje swoje ludzkie serce. Tak rodzi się Devilman - "superbohater" walczący z demonami.

Moja opinia: Jest to manga kultowa, co z tego, że stara i kreska leciwa? Fabuła przecież jest ważniejsza! A ta trzyma najwyższy poziom. No i jest jeszcze zakończenie. To po prostu majstersztyk.

Edycje:
  1. Pierwotnie manga ukazała się w wersji 5-tomowej i była w niej wielokrotnie wznawiana, pojawiła się też wersja 3-tomowa.
  2. Edycja Delux była w twardej oprawie. Początkowo ukazała się jako seria 5-tomowa, ale wyszła też wersja omnibus będąca 1-tomowa i 4-tomowa. W stosunku do oryginalnej edycji:
    • dzieli opowieść na rozdziały i dodaje każdemu stronę tytułową
    • dodaje prolog, side story i epilog
    • usuwa jeden z wątków pobocznych, za to dołącza pierwszy sequel jako integralną całość
    • zmienia kolejność części wydarzeń
    • wydłuża/zmienia kilka scen i dialogów
    • część nowych stron w pierwszej 5-tomowej edycji tej edycji (jak to brzmi?! :lol: ) jest kolorowa, ale w późniejszych zastępowano je czasem monohromatycznymi
  3. Revised Edition - 4-tomowa, różniąca się od Delux:
    • usunięciem stron tytułowych
    • Niektóre sceny usunięte z pierwszej edycji zostają przywrócone
    • Usuwa jedną ze scen sequela
    • Przywraca jedną z historii na pierwotne miejsce
    • Dodaje jedną ze scen z Neo Devilmen (spin-offowego zbioru opowiadań) do finałowej bitwy
Revised Edition jest najnowszą japońską edycją. Pojawiła się w 2012 roku. Sama manga pochodzi z 1972. Widać po tym, że nawet po 40 latach seria dalej jest rozpoznawalna i poczytna.
kuchnie na wymiar kraków