Kobayashi-san Chi no Maid Dragon

W tym temacie możecie umieszczać swoje propozycje wydań.
Czy jeśli tytuł pojawiłby się w Polsce, zdecydowałbyś się na zakup?

60%
Tak, zdecydowanie!
3
20%
Tak, ale zakup nie byłby dla mnie priorytetem.
1
Brak głosów
Tak, choć zależałoby to od wydania.
Brak głosów
Musiałbym się zastanowić.
Brak głosów
Prawdopodobnie nie, ale byłbym zadowolony gdyby ten tytuł ukazałby się na naszym rynku.
20%
Nie, to nie tytuł dla mnie.
1
Brak głosów
Nie, ten tytuł nie jest warty wydania.

Liczba głosów: 5

senneki

Post autor: senneki » czwartek 26 wrz 2019, 19:37
Obrazek

Kobayashi-san Chi no Maid Dragon
Tytuł: Kobayashi-san Chi no Maid Dragon
Alternatywny tytuły: Miss Kobayashi's Dragon Maid, 小林さんちのメイドラゴン
Grupa docelowa: seinen
Gatunek: komedia, fantasy, okruchy życia
Twórca: Coolkyousinnjya
Liczna tomów: 8
Status: Kontynuowana

Opis:
Kobayashi to programistka, która prowadzi raczej nudne i samotne życie w niewielkim mieszkanku. Tę szarą rzeczywistość przerywa jej raczej przypadkowe uratowanie pewnej smoczycy. Tooru, bo tak ma na imię wspomniana smoczyca, uważa ludzi za pośrednie istoty i ma w zwyczaju patrzeć na nich z góry, nic więc dziwnego, że nie może pozwolić sobie na zawdzięczanie czegokolwiek jednemu z nich. Decyduje się przyjąć postać pokojówki (choć nie udaje się jej zbytnio zamaskować rogów i długiego ogona) i wprowadza się do mieszkania Kobayashi z zamiarem spłacenia powstałego długu. Ani myśli przy tym pytać się, co biedna kobieta o tym wszystkim sądzi. Tym samym rozpoczyna się pełne przeróżnych wypadków i niecodziennych wydarzeń wspólne życie tej dwójki.

Animowana adaptacja jest dosyć popularna więc pewnie każdy o tej serii słyszał.
przykładowe okładki wersji japońskiej:
Obrazek
Przykładowe okładki wersji angielskiej:
Obrazek
Obrazek

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Post autor: Alexandrus888 » czwartek 26 wrz 2019, 20:19
Przy anime bawiłem się świetnie, Kanna jest przeurocza, a jej przyjaciółka z przedszkola? XD ale... To co już pisałem wielokrotnie - za dużo zbieram i nie mogę sobie pozwolić na kolejnego on-goinga ot tak. Kupiłbym tą serię, ale nie wiem kiedy (w znaczeniu ile po premierze). Czyli z mojej strony leci 2 opcja ankiety

Obrazek
Marsz po licencje!

senneki

Post autor: senneki » czwartek 26 wrz 2019, 20:28
oj tam, tomy aż tak często nie wychodzą. Od 04.2014 wyszło 8 tomów.Tomy wychodzą trochę nieregularnie. No są jeszcze spin-offy skupiające się na konkretnych postaciach . spin off o kanna kamui ma już 6 tomów ,a elma ma 2 tomy . spin-offy robią inni twórcy .

Obrazek
kuchnie na wymiar kraków