Kusuriya no Hitorigoto

W tym temacie możecie umieszczać swoje propozycje wydań.
Czy jeśli tytuł pojawiłby się w Polsce, zdecydowałbyś się na zakup?

80%
Tak, zdecydowanie!
4
Brak głosów
Tak, ale zakup nie byłby dla mnie priorytetem.
20%
Tak, choć zależałoby to od wydania.
1
Brak głosów
Musiałbym się zastanowić.
Brak głosów
Prawdopodobnie nie, ale byłbym zadowolony gdyby ten tytuł ukazałby się na naszym rynku.
Brak głosów
Nie, to nie tytuł dla mnie.
Brak głosów
Nie, ten tytuł nie jest warty wydania.

Liczba głosów: 5

Kuroneko

Post autor: Kuroneko » sobota 24 sie 2019, 17:19
Obrazek

Tytuł: Kusuriya no Hitorigoto
Autor: Hyuuga Natsu, Nanao Ikki, Nekokurage (rysunki)
Gatunek: dramat, historyczny, tajemnica, romans, seinen, okruchy życia
Wydawca: Square Enix
Ilość tomów: 5 (nadal powstaje)

Opis: Bohaterką tej mangi jest młoda kobieta, która została porwana, gdy zbierała w lesie lecznicze zioła. Maomao trafia na cesarski dwór, gdzie zaczyna służbę. Krążą tam plotki o przekleństwie ciążącym na rodzinie królewskiej, ponieważ dużo niemowląt umiera. Maomao nie wierzy w przesądy, więc chce odkryć prawdziwą przyczynę wysokiej śmiertelności następców cesarza.

Moje zdanie: Życie na cesarskim dworze jest bardzo interesujące. Można się dowiedzieć dużo o życiu codziennym w tych czasach. Mają tam miejsce oczywiście też intrygi i walka o wpływy. Bohaterka w odróżnieniu od innych kobiet w jej pozycji potrafi czytać i posiada wiedzę o leczniczych ziołach. Maomao jest inteligentna i bardzo dużo przyjemności sprawia śledzenie jej toku myślenia. Jest sympatyczna, ponieważ jest samodzielna, ale też zaangażowana przy swojej pracy.

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Post autor: Alexandrus888 » sobota 24 sie 2019, 18:34
Na papierze wydaje się, że wszystko pięknie, tytuł pasuje do dango, ale wolałbym go od studia w ich serii exslusywnej, z powiększonym formatem i twardą okładką.

Martyna

Administrator

Post autor: Martyna » wtorek 27 sie 2019, 20:37
Nowela jest ongoing, więc manga w sumie nie wiadomo, ile będzie miała tomów. Aktualnie takich serii nie bierzemy. :) Choć tytuł specyficzny i fajny.

Ech, te wydania exclusive. :P

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Post autor: Alexandrus888 » piątek 30 sie 2019, 12:52
Co wy macie do wydań Exclusive? Piękne one są! Jasne, droższe, mają mniejszy nakład itd., ale kolekcjonerstwo też jest ważne. Twarde okładki są trwalsze, tomy szyte są bezpieczniejsze. Duży format cieszy oko gdy są piękne rysunki. Ja tą formę uwielbiam i kilku tytułów nie zaproponuję na forum, właśnie dla tego, że liczę na wydanie ekskluzywne od innych wydawnictw.

Martyna

Administrator

Post autor: Martyna » piątek 30 sie 2019, 19:56
Moja prywatna opinia jest taka, że najlepiej wydawać mangi tak, jak w Japonii. Rzadko kiedy powstają tam wydania exclusive. Na ten moment nasz rynek jest trochę zapchany i tego typu wydania, niezależnie od wydawcy, zmuszają ludzi do wyboru. Albo wydać na 3 tomiki mang, albo kupić jedną mangę za 60 zł. Tylko ja to raczej patrzę z innej perspektywy. Choć sama bym też nie zbierała tego typu wydań, ale nie przeczę - ładnie wyglądają. :)
kuchnie na wymiar kraków