Tourou no Ori

W tym temacie możecie umieszczać swoje propozycje wydań.
Interesuje ci

25%
Tak, zdecydowanie!
2
Brak głosów
Tak, ale zakup nie byłby dla mnie priorytetem.
Brak głosów
Tak, choć zależałoby to od wydania.
25%
Musiałbym się zastanowić.
2
Brak głosów
Prawdopodobnie nie, ale byłbym zadowolony gdyby ten tytuł ukazałby się na naszym rynku.
50%
Nie, to nie tytuł dla mnie.
4
Brak głosów
Nie, ten tytuł nie jest warty wydania.

Liczba głosów: 8

Kuroneko

Post autor: Kuroneko » środa 19 cze 2019, 16:55
Obrazek

Autor: Psyche Delico
Tytuły alternatywne: Kamakiri no Ori, Mantis Cage
Tytuł wydania francuskiego: La Cage de la Mante Religieuse
Liczba tomów: 4
Status: kontynuowana
Publikowany w czasopiśmie: On Blue
Wydawca: Shodensha
Gatunek: dramat, psychologiczne, yaoi, tragedia

ObrazekObrazekObrazek

Opis: Akcja rozgrywa się w erze Showa w Japonii. Ikurou stracił najpierw matkę, potem ojca. Teraz pozostał mu już tylko lokaj, który od lat pracował dla jego rodziny. Na pogrzebie ojca sekrety rodziny zaczynają wychodzić na jaw.

Bohater odkrywa, że przez długie lata w jego domu rodzinnym był więziony jego starszy brat. Ranzou pojawia się na pogrzebie. W testamencie poleconu Ikurou się zaopiekować odosobnionym od świata bratem. Lecz młody dziedzic nie chce zaakceptować nowego członka rodziny i go dręczy. Uważa bowiem, że to jego brat jest winny śmierci ich rodziców oraz choroby psychicznej matki. Ponadto Ikurou jest zazdrosny, że ojciec nie miał dla niego czasu.

Ikurou ma romans z lokajem. Jednak decyduje się na zaaranżowane małżeństwo ze względu na swoją pozycję. Nie jest jednak zainteresowany żoną i pragnie Norihiko.

Moja opinia: Gdy myślałam, która manga z klimatu najbardziej przypomina mi Sakura Gari, to przyszła mi do głowy ta manga. Klimat jest bardzo ponury, a opowieść wciągająca. Kreska mangaki mi się podoba.

xXenesthis

Post autor: xXenesthis » sobota 31 sie 2019, 22:44
Liczę, że w końcu dostaniemy coś od Psyche Delico i najlepiej ten tytuł :D
kuchnie na wymiar kraków