Adekan

W tym temacie możecie umieszczać swoje propozycje wydań.
Czy jeśli tytuł pojawiłby się w Polsce, zdecydowałbyś się na zakup?

86%
Tak, zdecydowanie!
6
Brak głosów
Tak, choć zależałoby to od wydania.
Brak głosów
Tak, ale wolałbym, aby inne wydawnictwo wydałoby ten tytuł.
Brak głosów
Nie, to nie tytuł dla mnie.
14%
Nie, ale byłbym zadowolony gdyby ten tytuł ukazałby się w Polsce.
1
Brak głosów
Nie, ten tytuł nie jest warty wydania.
Brak głosów
Musiałbym się zastanowić.

Liczba głosów: 7

Operuit

Awatar użytkownika

Post autor: Operuit » piątek 30 sie 2019, 17:38
Adekan
Tytuł: Adekan
Gatunek: Dramat, psychologiczne, okruchy życia, akcja, komedia, shoujo
Twórca: Tsukiji Nao
Ilustracje: Tsukiji Nao
Liczna tomów: 13+
Status: Powstaje
Anime: -
Opis:

ADEKAN
Wyluzowany i nieco roztargniony, niezwykle uwodzicielski twórca parasoli Shiro i w gorącej wodzie kąpany policjant Kojiro, który przeciwstawia się wszelkiej dyscyplinir angażują się w krwawą i erotyczną przejażdżkę z dreszczykiem emocji w obrzydliwym mieście. W tej pełnej akcji akcji mandze walczysz z seksownością i uzależniasz się od niej bardziej niż opium! Pierwsza kolekcja dzieł Tsujiki Nao!

Trochę ode mnie:
Cóż fanom twórczości Tsukiji Nao nie trzeba nawet przedstawiać Adekana. Nie tak dawno została u nas wydana inna manga autorki, Złoty Rycerz. Cóż, z tych krótkich zbiorów opowiadań wiele przeciekło do dłuższej serii autorki. Fabuła jest dość...specyficzna, Tsukiji Nao uwielbia najwyraźniej tworzyć zwariowane historie. Postacie wcale nie mniej są pokręcone. Jednak co by nie mówić najważniejszym atutem mangi jest kreska. Autorka dobrze wie co robi i wiadć, że to lubi. Piękne twarzyczki, wysmuklone sylwetki i multum szczegółów mogą być jej znakiem rozpoznawczym. W kresce Tsukiji Nao zakochałam się już przy Dziewczynach z Ruin, kiedy pierwszy raz miałam do czynienia z jej twórczością. Będąc już przy samej mandze to nie brak tu hmm...podtekstów yaoi, a raczej można by powiedzieć ecchi dla yaoistek. Stąd też tytuł ten leci na propozycje wydawniczą naszych kochanych klusek.
Załączniki
cover_9783770486045.jpg
cover_9783770486045.jpg (407.97 KiB) Przejrzano 169 razy

374.jpg
374.jpg (354.19 KiB) Przejrzano 169 razy

tumblr_oazpk1dpXc1r82syzo1_1280.jpg
tumblr_oazpk1dpXc1r82syzo1_1280.jpg (1.61 MiB) Przejrzano 169 razy

ml.o.v.e._adekan_v007_ch001_p028.jpg
ml.o.v.e._adekan_v007_ch001_p028.jpg (192.07 KiB) Przejrzano 169 razy

3.jpg
3.jpg (233.43 KiB) Przejrzano 169 razy
Ostatnio zmieniony sobota 31 sie 2019, 12:15 przez Operuit, łącznie zmieniany 1 raz.

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Post autor: Alexandrus888 » piątek 30 sie 2019, 19:23
Kreska rzeczywiście jest piękna, okładki to małe dzieła sztuki. Dziewczyny z ruin bardzo mi się podobały, rycerza wciąż mam w planach... Ale tu opis mnie jakoś nie porywa. Chyba wolałem krótsze historyjki autorki. No i podteksty yaoi mnie zdecydowanie odpychają, nie jestem fanem gatunku. Raczej bym nie kupił.

Kuroneko

Post autor: Kuroneko » wtorek 17 wrz 2019, 16:01
piątek 30 sie 2019, 19:23Alexandrus888 pisze:
Kreska rzeczywiście jest piękna, okładki to małe dzieła sztuki. Dziewczyny z ruin bardzo mi się podobały, rycerza wciąż mam w planach... Ale tu opis mnie jakoś nie porywa. Chyba wolałem krótsze historyjki autorki.
W Adekanie również mamy wiele krótszych historyjek, właśnie w klimacie Dziewczyn z ruin. Tylko że mają wspólne miejsce akcji i przy rozwikłaniu zagadek pojawiają się Shiro oraz Kojiro. Pierwszy tom obejmuje przykładowo cztery opowiadanie. W trakcie opowiadań dostajemy też stopniowo informacje o przeszłości Shiro. Po kilku tomach główny wątek fabuły nabiera pędu.
Mamy tutaj bardzo dużo wielowymiarowych bohaterów, np. Anri (projekt postaci został zapożyczony od głównego bohatera Złotego Rycerza, ale ich charaktery diametralnie się różnią). Z czasem dojdą również żeńskie postacie, które mają duże znaczenie dla dalszego rozwoju fabuły.
Świat przedstawiony w tej mandze jest bardzo rozbudowany i oryginalny. Jest też pokazany zarówno od pozytywnej, jak i od bardzo brutalnej i przerażającej strony. To jedna z niewielu mang, które oznaczyłabym tagiem psychologiczne ze względu zachowania i motywacje bohaterów, zarówno pierwszo-, jak i drugoplanowych (bohaterów opowiadań).
Nie porównywałabym Adekana do Złotego Rycerza, ponieważ atmosfera rycerzy jest o wiele lżejsza i opowiadania nie są tak nieprzewidywalne i genialne jak w Adekanie. Mnie ta jednotomówka się jednak też podobała, choć nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak Adekan.
piątek 30 sie 2019, 19:23Alexandrus888 pisze:
No i podteksty yaoi mnie zdecydowanie odpychają, nie jestem fanem gatunku.
Według mnie tych podtekstów aż tak dużo i nie są tak nachalne by zakłocały odbiór mangi. Naprawdę szkoda byłoby sobie odpuścić tak genialną mangę tylko z tego względu.
kuchnie na wymiar kraków