Kronika wojny o Świętą Pieczęć (Grancrest Senki)

Nasze nadchodzące tytuły, które śmiało możecie tutaj komentować.

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Obrazek Post autor: Alexandrus888 » czwartek 08 sie 2019, 18:13
Obrazek
Tytuł: Grancrest Senki
Tytuł polski (roboczy): Kronika wojny o Świętą Pieczęć
Oryginalna historia: Ryo Mizuno
Scenariusz & ilustracje: Makoto Yotsuba
Projekt postaci: Miyuu
Ilość tomów: 7 (zakończona)
Cena okładkowa: 23,90 zł (z vat)
Premiera: 27.09.2019 (zamiast shonena z terminarza)
Tryb wydawniczy: dwumiesięczny
Widownia: Seinen
Gatunek: Akcja, przygoda, fantasy

OPIS: W kraju pogrążonym w chaosie, Lordowie posiedli moc świętej pieczęci, pozwalającej kontrolować chaos i chronić ludzi. Jednakże, zanim ktokolwiek się zorientował, władcy odrzucili swoje kredo oczyszczenia chaosu i zamiast tego zaczęli walczyć, by przywłaszczyć cudze pieczęcie i tym samym zdominować resztę. Siluca Meletes, samotna magini, gardząca władcami, odrzucającymi obowiązki i wędrowny rycerz Theo Corneo, podróżujący by pewnego dnia wyzwolić swoje miasto, składają wieczną przysięgę, aby pracować razem i naprawić kontynent zdominowany przez wojny i chaos.

Ja nie jestem przekonany. Niby fantasy lubię, ale ten konkretny jakoś mnie nie przekonuje. Nie wiem... Może to trochę te okładki, takie niczym się nie wyróżniające, może trochę opis zalatujący sztampą...
Podobno ma anime, ale kompletnie nie pamiętam, by takie coś w ogóle kiedyś mi przed oczyma przeleciało. A sprawdzam rozpiski ze wszystkimi tytułami w poszczególnych sezonach. To nie jest problem, że nie wybrałem tego anime jako na tyle interesującego by obejrzeć, co po prostu wyparłem całkowicie jego istnienie. Z tego co słyszę na innych forach i stronach niewiele straciłem, bo dzieło nie jest wybitne. Nie jest też jakoś szczególnie złe. Po prostu taki średniak-zapychacz.
Nie mam czasu na "średniaki-zapychacze", kiedy ledwo wyrabiam się z kasą i czasem na serie o wiele lepsze. Dlatego muszę z bólem serca odmówić kupna tegoż tytułu. A szkoda, bo już od dawna niczego od Dango nie wziąłem :(

Kuroneko

Post autor: Kuroneko » środa 14 sie 2019, 14:33
Ja również nie jestem przekonana do tego tytułu. Z reguły nie kupuję mangi, które są adaptacją nowelek. Bardzo lubię fantasy, ale wtedy przedstawiony świat oraz bohaterowie muszą mnie zainteresować.
kuchnie na wymiar kraków