Araburu Kisetsu no Otome-domo yo.

W tym temacie możecie umieszczać swoje propozycje wydań.
Czy jeśli tytuł pojawiłby się w Polsce, zdecydowałbyś się na zakup?

100%
Tak, zdecydowanie!
1
Brak głosów
Tak, ale zakup nie byłby dla mnie priorytetem.
Brak głosów
Tak, choć zależałoby to od wydania.
Brak głosów
Musiałbym się zastanowić.
Brak głosów
Prawdopodobnie nie, ale byłbym zadowolony gdyby ten tytuł ukazałby się na naszym rynku.
Brak głosów
Nie, to nie tytuł dla mnie.
Brak głosów
Nie, ten tytuł nie jest warty wydania.

Liczba głosów: 1

Kuroneko

Post autor: Kuroneko » sobota 02 maja 2020, 14:47
ObrazekObrazekObrazek

Tytuł: Araburu Kisetsu no Otome-domo yo.
Alternatywny tytuł: Savage Season
Autor: Mari Okada
Ilość tomów: 8 (zakończona)
Wydawca: Kodansha
Gatunek: Dramat, komedia, romans, szkolne życie, obyczajowe

Opis: Kazusa jest członkinią szkolnego klubu literackiego. Klub ten wzbudza wśród uczniów i nauczyciele pewne kontrowersje, ponieważ dziewczyny najchętniej czytają erotyczne fragmenty książek i o nich dyskutują. Ale uczennice nie tylko muszą się uporać z problemami związanych z klubem, np. znalezieniem nauczyciela, który zostanie opiekunem klubu. Również ich życie prywatne bywa burzliwe.

Moja opinia: Na początku polubiłam ten tytuł za humor, który do mnie od razu trafił. Przykładowo dziewczyny próbują znaleźć mniej wulgarne określenia dla czytanych fragmentów lektur. Potem zainteresowały mnie postacie. Każda dziewczyna ma swój charakter i wynikające z tego trudności w relacjach z innymi. Hongo sama chce zostać pisarką i boryka się z problemem napisania własnego utworu. Kazusa jest zakochana w przyjacielu z dzieciństwa, lecz on wydaje się tego nie zauważać. Momoko natomiast jeszcze nigdy nie była zakochana. Przewodnicząca klubu chce za wszelką cenę uniknąć zakochania się. Niina również jest interesującą postacią, ale nie chcę tutaj zdradzać za wiele.
kuchnie na wymiar kraków