Strona 1 z 1

Übel Blatt

: piątek 27 wrz 2019, 23:45
autor: Alexandrus888
Obrazek

Tytuł: Übel Blatt (ユーベルブラット)
Alternatywne tytuły: Evil Blade
Autor: Shiono Etorouji
Gatunek: Seinen, Fantasy, akcja, przygoda, dla dojrzałego czytelnika
Ilość tomów: 23 + tom 0
Status: Zakończona
Wydawca: Square Enix
Adaptacja anime: Nie

Opis: 20 lat temu trwała wojna z mrocznym narodem Wishtech. Imperium miało ocalić 14 śmiałków uzbrojonych w Święte Lance. 3 zginęło po drodze. Nazwano ich "Szlachetnymi Zmarłymi". 4 zdradziło Imperatora. Nazwano ich "Lancami Zdrady". Pozostała 7 wypełniła misie i powrócił w chwale. Nazwano ich Siedmioma Bohaterami. Bohaterowie pokonali raz na zawsze na ziemiach Wishtechu. Lecz 20 lat później Lance Zdrady powróciły i utworzyły armię Czarnego Skrzydła siejąc na granicy chaos i zniszczenie.
Wtedy z pustkowi nadchodzi on, Köinzell, młody dzieciak doskonale władający mieczem. Gdy Czarny Miecz wydaje ryk, wszystko, co stanie mu na drodze zostaje zmiażdżone...! Czy narodził się właśnie nowy bohater, czy może raczej zagłada Imperium?

Moja opinia: Opis nie oddaje całości fabuły, to tylko pierwsze strofy z zerowego tomu. Potem zdarzenia skręcają o 180*, ale nie będę spoilerował. Manga mnie zachwyciła, to dark fantasy, bez głupich romansów, czy cukierkowatości. Mamy poważne problemy, starcia sprzecznych interesów, gdzie obu stronom można przyznać rację. Okładki przyciągają wzrok, zastanawiam się czy nie kupić japońskiej wersji tylko dla tych okładek (angielskiej nie chcę bo to omnibusy i tracimy co drugą grafikę).