Strona 1 z 1

Kuragehime

: niedziela 08 wrz 2019, 18:52
autor: Operuit
Kuragehime
Tytuł: Kuragehime
Gatunek: Dramat, okruchy życia, romans, gender bender, komedia
Twórca: Akiko Higashimura
Ilustracje: Akiko Higashimura
Liczna tomów: 17
Status: Zakończona
Anime: Tak
Opis:

Kuragehime

Historia opowiada o Tsukimi Kurashita, wielkiej fance meduz, zaprzysiężonej otaku, a także dziewczyny, która przenosi się do Tokio, aby zostać ilustratorem. Wprowadza się do „Amamizukan”, kompleksu apartamentów pełnego dziewczyn również zakochanych w mangach i anime, a w całym apartamencie panuje zakaz wstępu dla mężczyzn. Jednak pewnego dnia Tsukimi zaprasza stylowo modną kobietę do pozostania w swoim pokoju w Amamizukan - tylko po to, by odkryć, że gość nie jest tym, kim „ona” wydaje się być.

Trochę ode mnie

Manga wykazuje się niezwykle oryginalną fabułą jak i genialnie napisanymi postaciami. Jest to świetnie napisana komedia z delikatnym romansem. A przede wszystkim - genialną kreską! No, przynajmniej ja ją uwielbiam, ponieważ idealnie pasuje do tego tytułu. Jednak niepodważalnym plusem tego tytułu pozostaną postacie. Naprawdę, na taki zestaw postaci trzeba napraaaawdę dłuuuugo czekać. Co by nie mówić - tak napisani bohaterowie to rzadkość. I nie chodzi tutaj tylko o głównych bohaterów, ale także całą grupkę dziewczyn z Amamizukan. Mamy tutaj naprawdę spory wachlarz intrygujących i ciekawych postaci, które z łatwością mogą wzbudzić sympatię. Choć przy dziewczynach z apartamentów można pożałować, że nie zostały one bardziej zarysowane, a potraktowane raczej jako zbiorowość. Jednak główne trio jest naprawdę genialnie napisanymi postaciami. Szczególnie przemyślane wydają się też być relacje postaci, które rozwijają się przez całą serię. Nie brakuje tu nieporozumień, które wynikają z różnic dzielących naszych bohaterów. Sama seria dzięki genialnej komedii nie nuży, ani nie staje się też przy tym nazbyt smętna. Naprawdę czekam na wydanie tej mangi w Polsce!

Re: Kuragehime

: niedziela 08 wrz 2019, 21:18
autor: Alexandrus888
niedziela 08 wrz 2019, 18:52Operuit pisze:
Choć przy dziewczynach z apartamentów można pożałować, że nie zostały one bardziej zarysowane, a potraktowane raczej jako zbiorowość.
I to wydaje się dużym problemem. Manga do krótkich nie należy i jak przez czas jej trwania tak ważne postaci nie zostają rozwinięte, to nie wiem jak można mówić o dobrze wykreowanych postaciach.
niedziela 08 wrz 2019, 18:52Operuit pisze:
Jednak główne trio
Co za trio? Z opisu wydaje się wynikać tylko duet... Trochę jakby w domyśle jest, że ten facet przebrany za kobietę zamieszka w tym apartamencie (?) i stanie się obiektem westchnień heroiny, ale nie mogę wydedukować kim ma być "piąte koło u wozu". W ogóle z opisu mało można wywnioskować o czym manga jest. Tak całkowicie w ciemno bym jej nie brał, tym bardziej, że ani okładki, ani obrazki między nimi jakoś mnie nie porywają. Może jakieś szczegóły by mnie przekonały.