Strona 1 z 1

Ohayou, Ibarahime

: czwartek 29 sie 2019, 14:26
autor: Kuroneko
ObrazekObrazekObrazek

Tytuł alternatywny: Good Morning, Sleeping Beauty
Liczba tomów: 6
Status: zakończony
Autor: Mei Morino
Wydawca: Kodansha
Rodzaj: dramat, fantasy, shojo, psychologiczne, romans, mystery

Opis: Uczeń Tetsuo Misato chce zarabiać własne pieniądze, więc zaczyna pracować jako ogrodnik. W posiadłości, na terenie której pracuje, nie może zbliżać się do pewnego budynku, w którym mieszka córka właściciela. Pewnego dnia z przemęczenia zasypia. Gdy się budzi, widzi dziewczynę i ucieka. Jednak zgubił portfel i gdy nie potrafi go znaleść na miejscu spotkania z dziewczyną, wchodzi do jej domu. Shizu Karasawa już na niego czeka i oddaje mu zgubę. Zaintrygowany tajemniczą dziewczyną chłopak obiecuje, że będzie ją odwiedzał. Shizu zdaje się nie opuszczać posiadłości. Dlatego Tetsuo w nocy zabiera ją na spacer. Dziewczyna wydaje się być szczęśliwa. Przy następnym spotkaniu jednak Shizu zdaje się nie poznawać chłopaka...

Shiyu opowiada, że nocne spotkanie przeżyła nie ona, tylko Haru, która w niej mieszka. Tetsuo początkowo jej nie wierzy, jednak z czasem realizuje, że osobowość dziewczyny regularnie się zmienia. Haru, w której Tetsuo się prawie zakochał, to Harumichi, chłopiec, w którego zmienia się prawdziwa Shizu. Tetsuo jest rozczarowany, że Shizu nie jest nim zainteresowana.

Tetsuo powoli godzi się z sytuacją i postanawia nadal dotrzymywać dziewczynie towarzystwa. Chłopak odkrywa, że różne osobowości pojawiają się o stałych porach. Nie wszystkie są jednak tak przyjazne jak Haru...

Moja opinia: Opowie poprzez różne osobowości dziewczyny jest ciekawa i nie staje się monotonna. Znajdziemy wątek romansu, horroru i zagadki. Kreska jest ładna i pasuje do klimatu.

Re: Ohayou, Ibarahime

: piątek 30 sie 2019, 12:58
autor: Alexandrus888
Brzmi ciekawie. Ile z opowieści zostało opisane? z połowa pierwszego tomu? Mniej, więcej?
Osobowość mnoga jest ciekawym motywem przewodnim, dającym duże pole do popisu. Kupiłbym, ale raczej nie jako artykuł pierwszej potrzeby.

Re: Ohayou, Ibarahime

: piątek 30 sie 2019, 14:29
autor: Kuroneko
Opis wykracza trochę poza pierwszy rozdział.

Re: Ohayou, Ibarahime

: piątek 30 sie 2019, 19:16
autor: Alexandrus888
No to dużo się tam dzieje. To dobrze, nie będzie nudno.