Strona 1 z 1

Kasane

: środa 14 sie 2019, 14:23
autor: Kuroneko
ObrazekObrazek

Autor: Matsuura Daruma
Wydawnictwo: Kodansha
Tomy: 14 (zakończona)
Gatunki: dramat, nadprzyrodzone moce, psychologiczne, seinen, tragedia

Opis: Kasane jest córką znanej aktorki, Sukeyo Fuchi, która młodo umarła. Niestety córka nie odziedziczyła pięknego wyglądu matki. Jest wręcz uważana za brzydką. W szkole jest z tego powodu ofiarą mobbingu. Dziewczyny z klasy zrobili sobie żart z tego, że wytypowali Kasane do roli głównej szkolnego przedstawienia.

Jednak Kasane okazuje się być zaskakująco dobrą aktorką. Jej talent nie wpółgra jednak z wyglądem. Gdy zbliża się scena pocałunku z księciem zazdrosna Ichika chce zastąpić Kasane w roli Kopciuszka. W tym momencie Kasane przypomina sobie słowa i podarunek matki. Gdy Kasane będzie czegoś pragnęła, ma posmarować usta szminką i pocałować objekt żądzy. Obecnie Kasane pragnie wyglądu Ichiki. Dlatego kradnie jej wygląd i z jej twarzą odgrywa swoją rolę do końca. Jednak ten dar nie działa w nieskończoność. Kasane znów traci piękno, lecz zasmakowała bycie popularną aktorką.

Moje zdanie: Fabuła jest oryginalna i trzyma w napięciu. Jest inspirowana japońską legendą. Kasane jest interesującą bohaterką, a kreska i projekty okładej są śliczne.

Re: Kasane

: środa 14 sie 2019, 19:20
autor: Alexandrus888
:twisted: oj tak! Koniecznie muszę mieć ten tytuł na półce. Jeden z tych wyjątków na które rzuciłbym się jak Azorek na schab, mimo że mam za dużo zbieranych serii. Prenumerata na całość jak nic! :twisted:

Re: Kasane

: środa 14 sie 2019, 21:39
autor: Operuit
Oj tak, Kasane to dobra seria, której wydanie w Polsce marzy mi się już od dłuższego czasu. Przedstawienie bohaterów i sposób prowadzenia akcji jest tym, co w tej mandze mnie zachwyciło. Z pewnością grałabym zaraz po dodaniu preorderu do sklepu^.^

Re: Kasane

: piątek 27 wrz 2019, 13:51
autor: senneki
brzmi ciekawie kupowałbym