Shimanami Tasogare

W tym temacie możecie umieszczać swoje propozycje wydań.
Czy jeśli tytuł pojawiłby się w Polsce, zdecydowałbyś się na zakup?

75%
Tak, zdecydowanie!
6
Brak głosów
Tak, ale zakup nie byłby dla mnie priorytetem.
Brak głosów
Tak, choć zależałoby to od wydania.
Brak głosów
Musiałbym się zastanowić.
Brak głosów
Prawdopodobnie nie, ale byłbym zadowolony gdyby ten tytuł ukazałby się na naszym rynku.
25%
Nie, to nie tytuł dla mnie.
2
Brak głosów
Nie, ten tytuł nie jest warty wydania.

Liczba głosów: 8

Kuroneko

Post autor: Kuroneko » niedziela 11 sie 2019, 15:32
Obrazek

Tytuł: Shimanami Tasogare
Autor: Yuuki Kamatani
Wydawnictwo: Shogakukan
Liczba tomów: 4
Status: zakończona
Gatunek: seinen, dramat, psychologiczny, szkolne życie

Opis: Tasuku po przeprowadzce ma problemy z zaadaptowaniem się w nowej szkole. Nie potrafi nawiązać realacji z kolegami z klasy, ponieważ boi się, że wyjdzie na jaw, że jest gejem. Pewnego dnia jest świadkiem, jak kobieta wyskakuje z okna. Chłopak chce przyjść jej na pomoc, jednak w progu witają go domownicy, którzy nie są zaskoczeni incydentem. Owa tajemnicza kobieta regularnie skacze z wysokich miejsc i właśnie wraca do domu, jak gdyby nic się nie stało. Proponuje Tasuku, że chętnie go wysłucha i zaprasza go, by odwiedził jej dom, gdzie spotykają się ludzie o podobnych problemach.

Moje zdanie: Podoba mi się klimat mangi i sposób przedstawienia problemów głównego bohatera. Pozostali bohaterowie również są interesujący i poznamy też historie innych par. Jest interesujące, że właśnie tematyka akceptacji przez otoczenie jest przewodnią myślą.

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Post autor: Alexandrus888 » wtorek 24 wrz 2019, 20:09
No i stało się - pierwszy tytuł z naszych propozycji został wydany. 6 użytkowników może się cieszyć :)
kuchnie na wymiar kraków