Yuugure Light

W tym temacie możecie umieszczać swoje propozycje wydań.
Czy jeśli tytuł pojawiłby się w Polsce, zdecydowałbyś się na zakup?

17%
Tak, zdecydowanie!
1
67%
Tak, ale zakup nie byłby dla mnie priorytetem.
4
Brak głosów
Tak, choć zależałoby to od wydania.
Brak głosów
Musiałbym się zastanowić.
Brak głosów
Prawdopodobnie nie, ale byłbym zadowolony gdyby ten tytuł ukazałby się na naszym rynku.
17%
Nie, to nie tytuł dla mnie.
1
Brak głosów
Nie, ten tytuł nie jest warty wydania.

Liczba głosów: 6

Kuroneko

Post autor: Kuroneko » niedziela 11 sie 2019, 15:02
ObrazekObrazekObrazek

Tytuł: Yuugure Light
Alternatywne tytuły: Evening Twilight, Welcome to the Twilight
Gatunek: dramat, romans, okruchy życia, shojo
Ilość tomów: 5 (zakończona)
Autor: Maki Usami
Wydawca: Shogakukan

Opis: Bohaterką tej mangi jest Chinami. Jest odważna, rozmowna i ma silne poczucie sprawiedliwości, co nie ułatwia jej zawsze kontakt z rówieśnikami. Przeprowadzka może stać się dla niej okazją do znalezienia przyjaciół, którzy zaakceptowaliby ją taką jaka jest. Chinami dostanie też przyrodnią siostrę, Kazunę i zawrze znajomość z chłopakami z sąsiedztwa. Oni znają się z Kazuną od lat i chcą wybadać, jaką osobą jest Chinami i jej ojciec. Jak Chinami pogodzi się z nową sytuacją rodzinną? Czy znajdzie przyjaciół w nowej szkole czy znowu wszyscy się od niej odsuną?

Moje zdanie: Lubię, że bohaterka mangi potrafi powiedzieć wprost co myśli i nie jest nieśmiała (w przeciwieśntwie do Kazuno). Podoba mi się, że Chinami reaguje normalnie na przeprowadzkę i nowy związek ojca, nie ma jakiegoś obrażania się ani niechęci do poznania Kazuny. Mimo skrajnie różnych charakterów, Chinami i Kazuno powoli zaczynają się zaprzyjaźniać. Chłopaki chcą chronić Kazunę i na razie zachowują dystans do Chinami. Relacje między bohaterami rozwijają się powoli, lecz jest to przedstawione w interesujący sposób. Kreska i okładki są ładne i pomagają tworzyć ciepłą atmosferę mangi.

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Post autor: Alexandrus888 » niedziela 11 sie 2019, 19:23
Ładne są te okładki. Bije z nich taka łagodna, ciepła atmosfera. Opis też mnie kupuje. Z chęcią zapoznałbym się z Chinami i jej paczką. A do tego rozsądna ilość tomów i status zakończonej!
W ankiecie głosuję na "Tak, ale zakup nie byłby dla mnie priorytetem." ponieważ obecnie mam za dużo poroztwieranych serii i brakuje mi kasy na zakupy. Ale na pewno na liście zakupowej by się znalazło. A gdyby Dango dopisało z dodatkami (co często robią), może nawet wstrzeliłbym się w prenumeratę. Jak mnie dobrze zachęcić to to potrafię rzucać forsą bez zastanowienia (choćbym miał potem nie jeść). A tytuł ma potencjał.
kuchnie na wymiar kraków