Banana Fish

W tym temacie możecie umieszczać swoje propozycje wydań.
Czy jeśli tytuł pojawiłby się w Polsce, zdecydowałbyś się na zakup?

63%
Tak, zdecydowanie!
5
Brak głosów
Tak, choć zależałoby to od wydania.
Brak głosów
Tak, ale wolałbym, aby inne wydawnictwo wydałoby ten tytuł.
13%
Nie, to nie tytuł dla mnie.
1
Brak głosów
Nie, ale byłbym zadowolony gdyby ten tytuł ukazałby się na naszym rynku.
Brak głosów
Nie, ten tytuł nie jest warty wydania.
25%
Musiałbym się zastanowić.
2

Liczba głosów: 8

Operuit

Awatar użytkownika

Post autor: Operuit » poniedziałek 17 cze 2019, 15:04
Banana Fish
Tytuł: Banana Fish
Gatunek: Dramat, psychologiczne, tragedia, akcja, shoujo
Twórca: Yoshida Akimi
Ilustracje: Yoshida Akimi
Liczna tomów: 19
Status: Zakończona
Anime: Tak
Opis:
BANANA FISH
Dodaj temat
Natura podarowała mu urodę, wychowanie uczyniło zimnym, bezwzględnym zabójcą. Zbieg adoptowany przez "Papa" Dino Golzine na spadkobiercę i... erotyczną zabawkę. W buntowniczym wieku lat siedemnastu Ash Lynx porzuca królestwo "diabła", który go wychował. Lecz odrażający sekret, który doprowadził starszego brata Ash'a do szaleństwa nieoczekiwanie wpada w chciwe i ambitne dłonie "Papy". To kiepski czas dla Eiji'ego Okumury - Japońskiego tyczkarza oraz fotografa o czystym sercu - aby zostać znajomym Ash'a.
//opis pochodzi ze strony shinden//

Trochę ode mnie: Niestety jestem leniwą kluchą i opis wzięłam taki jaki wzięłam. Trudno. Opis i tak nie oddaje według mnie tego, co w tym tytule jest najlepsze. I cóż, podobnie jak ostatnio to wyskakuję tutaj na forum z długą i starą serią. Choć w przypadku tego tytułu mamy do czynienia z nie tak dawno zakończonym anime. Niektórzy twierdzą, że działa to na niekorzyść serii - wielu ludzi wolałoby zostać przy unowocześnionej wersji Banana Fish. Jednak nie można ukryć tego, że po premierze anime seria zdobyła wielu fanów, którzy marzą o wydaniu mangi w Polsce. Zacznijmy też od tego, że manga ta przyciąga do siebie nawet osoby, które za tematyką boys love nie przepadają. Jak to się dzieje? Ano tak, że w kwestii fabuły naprawdę trudno coś tej serii zarzucić. Owszem, to nie jest niemożliwe, ale według mnie fabuła stoi na takim poziomie, że przeciwnicy gatunku boys love i starych serii są w stanie przymrużyć ma to oko. Cóż, najpewniej nie byłby to ich priorytet w zakupach mangowych, o ile w ogóle przekonaliby się do kupna mangi. Nie można jednak nie powiedzieć, że seria ta nie byłaby wartościową - Banana Fish z pewnością pokazałoby, że i stare, yaoistyczne serie potrafią być naprawdę dobre. I ja sama mogę należeć do jakichś odmieńców, ale nie zarzucam mandze jej starej kreski. Cóż nie jest to delikatna i ozdobna kreska mang shoujo, szczerze mówiac nie widziałbym w tym tytule takiej oprawy graficznej. I tak, jak wielu może zniechęcić się kreską i wątkiem boys love, tak równie wiele osób może odstraszyć od tego tytułu słowo shoujo przy gatunku. Co by nie mówić, tej mandze bliżej już do Monstera niż do większości mang wydanych u nas pod tym szyldem. Nach, skończyłam na porównaniu tej serii do Monstera. Cóż, może nieco to wygórowane, ale według mnie pod niektórymi względami Banana Fish nadrabia swoje braki, więc porównanie to nie jest złe. I z całą pewnością też świadczy dobrze o tej serii. Tak, to by było dobre podsumowanie.
Załączniki
DflE2osXUAAZvhM.jpg

DflE2osXUAAZvhM.jpg (208.48 KiB) Przejrzano 1381 razy

BANANA-FISH-Reprint-Version-Box-1-4-manga.jpg
Takie to piękne cudeńko♥
BANANA-FISH-Reprint-Version-Box-1-4-manga.jpg (31.09 KiB) Przejrzano 1381 razy

Banana-Fish.jpg
I przykładowa strona z mangi...
Banana-Fish.jpg (282.99 KiB) Przejrzano 1381 razy

c4ad68ca0077c0d3b889c86a6626037c.jpg
I kolejna!
c4ad68ca0077c0d3b889c86a6626037c.jpg (224.32 KiB) Przejrzano 1381 razy
Ostatnio zmieniony poniedziałek 17 cze 2019, 20:07 przez Operuit, łącznie zmieniany 2 razy.

FoolMoon

Post autor: FoolMoon » poniedziałek 17 cze 2019, 16:35
A ja, tak jak ostatnio, odpowiadam - tak! Od pani Yoshidy w ogóle wezmę wszystko.

No, jakby się uprzeć - sama autorka twierdzi, że Asha i Eijiego łączy tylko przyjaźń, a że najgłębsze przyjaźnie bywają bliźniaczo podobne do romansu, to i yaoistka znajdzie coś dla siebie, i taki, co ma alergię na slash w jakiejkolwiek postaci :P W sumie "yaoistyczna" to niezłe określenie na takie serie.

I zgodzę się co do kreski, Banana Fish mogło wyglądać tylko tak (to mi w sumie zgrzyta w anime - uwspółcześnienie jakoś nie pasuje do tej historii).

Uwaga jedna:
>josei
Shoujo, shoujo (publikowane w Betsucomi). Ale za to sequel (no... dzielą jedna postać w każdym razie) to josei.

Operuit

Awatar użytkownika

Post autor: Operuit » poniedziałek 17 cze 2019, 17:19
Oj, dziękuję za uwagę. Nie wiem czemu, ale zawsze wydawało mi się, że Banana Fish to josei. Jakby wziąć to za shoujo...mój ty świecie, gdzie tutaj jest shoujo? ;-; Cóż, jakby nie patrzeć seria zgrzyta nawet jeśli podepniemuy ją pod josei, przy shoujo to już porządny zgrzyt, który przekreśla serię jeszcze bardziej...no nic, dziękuję za poprawkę. I za chęć wydania tej serii w Polsce - z pewnością warto przekonać w końcu któreś wydawnictwo do wydania tej perełki!

zandam

Post autor: zandam » poniedziałek 17 cze 2019, 22:03
Tytuł jest świetny, ale szansa na polskie wydanie (z kilku powodów) raczej marna. Lepiej wesprzeć amerykańskie (sama mam i polecam), póki jeszcze jest. ;)

jessie

Post autor: jessie » poniedziałek 24 cze 2019, 11:31
Potrzebuję tego u nas *-*
kuchnie na wymiar kraków