BEASTARS

W tym temacie możecie umieszczać swoje propozycje wydań.
Czy jeśli tytuł pojawiłby się w Polsce, zdecydowałbyś się na zakup?

57%
Tak, zdecydowanie!
4
Brak głosów
Tak, choć zależałoby to od wydania.
Brak głosów
Tak, ale wolałbym, aby inne wydawnictwo wydałoby ten tytuł.
Brak głosów
Nie, to nie tytuł dla mnie.
29%
Nie, ale byłbym zadowolony gdyby ten tytuł ukazałby się w Polsce.
2
Brak głosów
Nie, ten tytuł nie jest warty wydania.
14%
Musiałbym się zastanowić.
1

Liczba głosów: 7

Operuit

Awatar użytkownika

Post autor: Operuit » środa 14 sie 2019, 22:40
Beastars
Tytuł: Beastars
Gatunek: Dramat, psychologiczne, okruchy życia, akcja, romans
Twórca: Paru Itagaki
Ilustracje: Paru Itagaki
Liczna tomów: 14+
Status: Powstaje
Anime: Wyjdzie w październiku
Opis:

BEASTARS
W świecie zamieszkanym przez
antropomorficzne zwierzęta, roślinożercy i mięsożercy współistnieją ze sobą. Dla młodzieży w szkole Cherryton życie szkolne jest pełne nadziei, romansu, nieufności i niepokoju. Głównym bohaterem jest wilk Legosi, członek klubu dramatycznego. Pomimo swojego groźnego wyglądu ma bardzo łagodne serce. Przez większość swojego życia zawsze był przedmiotem strachu i nienawiści ze strony innych zwierząt, już przyzwyczaił się do tego, jak inni go postrzegają i jak go traktują. Ale wkrótce zaczyna być coraz bardziej zaangażowany w życie kolegów z klasy, którzy mają własne poczucie niepewności i jego życie w szkole zmienia się powoli.

Trochę ode mnie: Kilka słów na początek - po prostu kocham ten tytuł. Miłość od pierwszego wejrzenia. A teraz, kiedy zbliża się premiera anime zacieram łapki licząc na to, że któreś z naszych rodzimych wydawnictw pokusi się o wydanie tego tytułu. Naprawdę warto! Opis nijak ujmuje to, co dzieje się w mandze - bowiem tutaj jest też miejsce na mafię, kanibalizm(?), brutalność, narkotyki...welp, uznanie tego za zwykły szkolny romans odgrywany przez zwierzęta byłby wieeeeelką omyłką. Katastrofalną wręcz. Świat przedstawiony jest ge-nia-lny! Jeszcze raz: GE-NIA-LNY. Bądźmy ze sobą szczerzy - wielu z nas jako ludzi nie wyobraża sobie życia bez mięsa. Zatem jak wygląda współistnienie mięsożerców i roślinożerców? Ano, niezbyt kolorowo. Pierwsza z tych grup, co nie będzie dla nas zdziwieniem pragnie mięsa. Także ten...nie zdziwcie się jeśli podczas wyprawy na miasto spotkacie roślinożercę, który za odpowiednią sumę pozwoli odgryść sobie palec. Czy też hodowle roślinożerców na mięsko.
Albo piękne stoiska z króliczym mięskiem. Mniam, mniam. No cóż, nasz bohater jednak ma taki pech, że zakochał się w małej królicze. Tak, duży, straszny wilk zakochał się w króliczce. Tylko że...no cóż, nasz wielki, zły wilk ma zbyt dobre serduszko. Uwierzcie mi, nawet jak w początkowych rozdziałach miałam to głównemu bohaterowi nieco za złe jego naiwność, to go pokochałam...ale dalej mam za złe mu tą naiwność. Legosi to przykład bohatera, który wzbudza we mnie macierzyński instynkt. On po prostu nie wie, że naiwność ma jakieś granice. Jeśli przeczytacie mangę, zrozumiecie o co chodzi. Zwłaszcza jeżeli dojdziecie do rozdziałów z Melonem! Legosi, naiwniaku ty, no!
Welp... jeśli chodzi o Haru to pierwsze wrażenie nie jest złe...gorzej z drugim. Tia, przez dłuższy czas nie mogłam jej znieść. Jednak teraz, jak mam być szczera, nie ma postaci, której bym nie lubiła! Nie zapominając o Lousie-senpai! Uwielbiam go. Może nieco mniej niż Legosiego, ale szczerze to po prostu genialnie go uwielbiam. Tak samo jest z Pandą-sensei. Jednak...rozpisuje się już nazbyt. Po prostu kocham tą serię, a ona z pewnością zasłużyła na nagrodę Osamu Tezuki!

En...to ja tu jeszcze parę zdjęć zostawię...
Załączniki
【BOOK2_BEASTARS】-thumb-1324x2048-73081.jpg
I love it❤️
【BOOK2_BEASTARS】-thumb-1324x2048-73081.jpg (1.88 MiB) Przejrzano 812 razy

PicsArt_08-14-09.50.26.png
Badass
mode on
PicsArt_08-14-09.50.26.png (1.15 MiB) Przejrzano 812 razy

beastars-07.png
He's not a monster!
beastars-07.png (388.91 KiB) Przejrzano 812 razy

PicsArt_08-14-09.51.51.png
Louis-senpai!
PicsArt_08-14-09.51.51.png (1.21 MiB) Przejrzano 812 razy
Ostatnio zmieniony czwartek 15 sie 2019, 12:54 przez Operuit, łącznie zmieniany 4 razy.

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Post autor: Alexandrus888 » czwartek 15 sie 2019, 09:38
Ciekawa koncepcja świata, nie powiem. Brzmi jak mroczniejsza wersja Zwierzogrodu :D A to
jest też miejsce na mafię, kanibalizm(?), brutalność, narkotyki...
przekonuje mnie całkowicie. Jedyny problem to ilość tomów i status on-going :?
Nad zakupem musiałbym się zastanowić, ale raczej tak.

Operuit

Awatar użytkownika

Post autor: Operuit » czwartek 15 sie 2019, 13:06
czwartek 15 sie 2019, 09:38Alexandrus888 pisze:
Ciekawa koncepcja świata, nie powiem. Brzmi jak mroczniejsza wersja Zwierzogrodu :D A to
jest też miejsce na mafię, kanibalizm(?), brutalność, narkotyki...
przekonuje mnie całkowicie. Jedyny problem to ilość tomów i status on-going :?
Nad zakupem musiałbym się zastanowić, ale raczej tak.
Cóż, z serią można się zastanowić wraz z nadchodzącym anime. Choć, patrząc po animacji to manga wydaje się mieć lepszą grafikę. Welp, to chyba przez CGI. Seria jest naprawdę dobra, a porównania w tym fandomie do Zwierzogrodu są naprawdę częste. Jeżeli chodzi o świat...to zdecydowanie jest mroczniejszy. Już w pierwszym rozdziale zostaje poruszony dość ważny wątek - otóż któryś z szkolnych mięsożerców zjadł żywcem ich kolegę z klasy - Tema. A nawet ci mięsożercy, którzy nie chcą nikogo zranić, niestety, mogą przez przypadek słabszemu koledze wyrwać ramię. Zresztą nasz główny bohater poznaje swoją miłość akurat wtedy, kiedy instynkt wziął górę i ten próbował ją zjeść. A Panda-sensei jest niezastąpiony. Nie ma to jak trafić na psychologa dla tych, którzy zjedli kogoś ze swojej rodziny. Welp, Legosi już ma takie znajomości... Nawet w tej serii poruszono temat tego, co może się stać podczas seksu, gdy instynkty wezmą górę, czy też to, co może narodzić się z tego związku...
Cóż seria może jeszcze trochę potrwać, a bynajmniej aż nasi bohaterowie nie otrzymają tytułu Beastarsów...cóż, pewnie dobije do 20 kilku tomów. Jednak... zawsze można zapoznać się z Beast Complex, mangą, która rozgrywa również się w tym samym świecie. I jest zakończona - ma 6 rozdziałów, zakończona na jednym tomie.
Ostatnio zmieniony czwartek 15 sie 2019, 13:38 przez Operuit, łącznie zmieniany 1 raz.

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Post autor: Alexandrus888 » czwartek 15 sie 2019, 13:20
Nawet w tej serii poruszono temat tego, co może się stać podczas seksu, gdy instynkty wezmą górę, czy też to, co może narodzić się z tego związku...
O kurdę, o tym nie pomyślałem... Jak może wyglądać dziecko wilka i królika. Mam pewien pomysł: https://m.cda.pl/video/12616b5

Chyba poszukam w necie tego Beast Complex. Skoro jest krótsze to może za nie powinno się wziąść Dango?

Operuit

Awatar użytkownika

Post autor: Operuit » czwartek 15 sie 2019, 13:41
czwartek 15 sie 2019, 13:20Alexandrus888 pisze:
Chyba poszukam w necie tego Beast Complex. Skoro jest krótsze to może za nie powinno się wziąść Dango?
Beastars podałam jako pierwsze głównie z mojej miłości do tej serii, choć oczywiście szanse na Beast Complex są większe, tym bardziej że to jednotomowa manga debiutancka. Temat na forum jest przygotowywany razem z drugim tytułem do zaproponowania.
Ostatnio zmieniony czwartek 15 sie 2019, 22:41 przez Operuit, łącznie zmieniany 1 raz.

FoolMoon

Post autor: FoolMoon » czwartek 15 sie 2019, 17:39
Tak! To jeden z moich ulubionych nowszych shounenów, uwielbiam ten rozbudowany świat przedstawiony i bohaterów (gdzie tu w fikcji znaleźć drugiego takiego króliczka jak Haru?). Ta seria z całą powagą rozważa problemy, których wiele serii ze zwierzęcymi bohaterami stara się unikać, i nie robi tego w sposób wymuszony - one po prostu pojawiają się wraz z rozwojem fabuły. W dodatku ma taką kreskę, że czasem aż miło popatrzeć.
kuchnie na wymiar kraków