Kujira no Kora wa Sajou ni Utau

W tym temacie możecie umieszczać swoje propozycje wydań.
Czy jeśli tytuł pojawiłby się w Polsce, zdecydowałbyś się na zakup?

50%
Tak, zdecydowanie!
2
Brak głosów
Tak, ale zakup nie byłby dla mnie priorytetem.
Brak głosów
Tak, choć zależałoby to od wydania.
50%
Musiałbym się zastanowić.
2
Brak głosów
Prawdopodobnie nie, ale byłbym zadowolony gdyby ten tytuł ukazałby się na naszym rynku.
Brak głosów
Nie, to nie tytuł dla mnie.
Brak głosów
Nie, ten tytuł nie jest warty wydania.

Liczba głosów: 4

Kuroneko

Post autor: Kuroneko » niedziela 11 sie 2019, 15:43
ObrazekObrazek

Tytuł alternatywny: Children of the Whale Sing on the Sand
Autor: Abi Umeda
Wydawca: Akita Shoten
Gatunek: akcja, dramat, fantasy, mystery
Ilość tomów: 15
Status: kontynuowana

Opis: W świecie z piasku mieszka 14-letni Chakura na wyspie o nazwie piaskowy wieloryb. Mieści się ona na bezkresnych diunach. Mieszkańcy owej wyspy mają specjalną moc: Saimia. Powoduje ona jednak, że krótko żyją. Chakuro i jego przyjaciele jeszcze nie widzieli nic poza wyspą, nie spotkali innych ludzi. Pewnego razu Chakura spotyka dziewczynę, która być może odmieni jego los oraz los wszystkich mieszkańców wyspy.

Moje zdanie:. Opowieść zaczyna się w miarę spokojnie, lecz potem coraz bardziej mnie wciągała. Fabuła mangi wykracza daleko poza anime, więc nawet znając anime trzeba sięgnąć po mangę. W mandze są też wyjaśnione początki wyspy oraz tajemnice krótkiego życia niektórych mieszczkańców. Z czasem przywiązałam się do bohaterów i jestem ciekawa, jakie będą ich dalsze losy. Okładki są cudowne, a kreska równie piękna. Zdecydowanie polecem tą mangę.

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Post autor: Alexandrus888 » niedziela 11 sie 2019, 19:35
Rzeczywiście, okładki są naprawdę na wysokim poziomie. Lubię mniej oczywiste światy fantasy, a ten na taki się zapowiada (nie wiem, nie oglądałem anime, bo bardzo ograniczyłem ilość serii które śledzę). Jednak te 15+ tomów D: Niby to dobrze, bo historia może się rozwinąć itd., ale naprawdę mój portfel już przestał płakać i teraz mi tylko grozi strajkiem głodowym. Na razie nie udźwignę kolejnej serii on-going z dużą ilością tomów. Naprawdę musiałbym się mocno zastanowić w momencie wydania, rozważyć wszystkie za i przeciw, duży wpływ też by miała sama forma wydania, polski tytuł, logotyp itp. Ciężki orzech do zgryzienia.
kuchnie na wymiar kraków