Kuragehime

W tym temacie możecie umieszczać swoje propozycje wydań.
Czy jeśli tytuł pojawiłby się w Polsce, zdecydowałbyś się na zakup?

50%
Tak, zdecydowanie!
3
17%
Tak, choć zależałoby to od wydania.
1
Brak głosów
Tak, ale wolałbym, aby inne wydawnictwo wydałoby ten tytuł.
Brak głosów
Nie, to nie tytuł dla mnie.
17%
Nie, ale byłbym zadowolony gdyby ten tytuł ukazałby się w Polsce.
1
17%
Nie, ten tytuł nie jest warty wydania.
1
Brak głosów
Musiałbym się zastanowić.

Liczba głosów: 6

Operuit

Awatar użytkownika

Post autor: Operuit » niedziela 08 wrz 2019, 18:52
Kuragehime
Tytuł: Kuragehime
Gatunek: Dramat, okruchy życia, romans, gender bender, komedia
Twórca: Akiko Higashimura
Ilustracje: Akiko Higashimura
Liczna tomów: 17
Status: Zakończona
Anime: Tak
Opis:

Kuragehime

Historia opowiada o Tsukimi Kurashita, wielkiej fance meduz, zaprzysiężonej otaku, a także dziewczyny, która przenosi się do Tokio, aby zostać ilustratorem. Wprowadza się do „Amamizukan”, kompleksu apartamentów pełnego dziewczyn również zakochanych w mangach i anime, a w całym apartamencie panuje zakaz wstępu dla mężczyzn. Jednak pewnego dnia Tsukimi zaprasza stylowo modną kobietę do pozostania w swoim pokoju w Amamizukan - tylko po to, by odkryć, że gość nie jest tym, kim „ona” wydaje się być.

Trochę ode mnie

Manga wykazuje się niezwykle oryginalną fabułą jak i genialnie napisanymi postaciami. Jest to świetnie napisana komedia z delikatnym romansem. A przede wszystkim - genialną kreską! No, przynajmniej ja ją uwielbiam, ponieważ idealnie pasuje do tego tytułu. Jednak niepodważalnym plusem tego tytułu pozostaną postacie. Naprawdę, na taki zestaw postaci trzeba napraaaawdę dłuuuugo czekać. Co by nie mówić - tak napisani bohaterowie to rzadkość. I nie chodzi tutaj tylko o głównych bohaterów, ale także całą grupkę dziewczyn z Amamizukan. Mamy tutaj naprawdę spory wachlarz intrygujących i ciekawych postaci, które z łatwością mogą wzbudzić sympatię. Choć przy dziewczynach z apartamentów można pożałować, że nie zostały one bardziej zarysowane, a potraktowane raczej jako zbiorowość. Jednak główne trio jest naprawdę genialnie napisanymi postaciami. Szczególnie przemyślane wydają się też być relacje postaci, które rozwijają się przez całą serię. Nie brakuje tu nieporozumień, które wynikają z różnic dzielących naszych bohaterów. Sama seria dzięki genialnej komedii nie nuży, ani nie staje się też przy tym nazbyt smętna. Naprawdę czekam na wydanie tej mangi w Polsce!
Załączniki
__2.jpg
__2.jpg (152.84 KiB) Przejrzano 198 razy

wp.jpeg
wp.jpeg (211.91 KiB) Przejrzano 198 razy

9784063407440_w.jpg
9784063407440_w.jpg (550.78 KiB) Przejrzano 198 razy

ddccf7453cbf2af17405229042fa495e._SX1280_QL80_TTD_.jpg
ddccf7453cbf2af17405229042fa495e._SX1280_QL80_TTD_.jpg (758.51 KiB) Przejrzano 198 razy

kuragehime-2346997.jpg
kuragehime-2346997.jpg (211.48 KiB) Przejrzano 198 razy

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Post autor: Alexandrus888 » niedziela 08 wrz 2019, 21:18
niedziela 08 wrz 2019, 18:52Operuit pisze:
Choć przy dziewczynach z apartamentów można pożałować, że nie zostały one bardziej zarysowane, a potraktowane raczej jako zbiorowość.
I to wydaje się dużym problemem. Manga do krótkich nie należy i jak przez czas jej trwania tak ważne postaci nie zostają rozwinięte, to nie wiem jak można mówić o dobrze wykreowanych postaciach.
niedziela 08 wrz 2019, 18:52Operuit pisze:
Jednak główne trio
Co za trio? Z opisu wydaje się wynikać tylko duet... Trochę jakby w domyśle jest, że ten facet przebrany za kobietę zamieszka w tym apartamencie (?) i stanie się obiektem westchnień heroiny, ale nie mogę wydedukować kim ma być "piąte koło u wozu". W ogóle z opisu mało można wywnioskować o czym manga jest. Tak całkowicie w ciemno bym jej nie brał, tym bardziej, że ani okładki, ani obrazki między nimi jakoś mnie nie porywają. Może jakieś szczegóły by mnie przekonały.
kuchnie na wymiar kraków