Wasze historie

Forum do przeróżnych rozmów. :)

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Post autor: Alexandrus888 » piątek 27 wrz 2019, 20:19
piątek 27 wrz 2019, 19:36Sebek pisze:
Zreszta, jak widac w przypadku Kotori, to jednak japonscy licencjonodawcy zmienili zdanie
Chyba nie zmieniło. Wzięli tytuł od innego wydawcy. A z tego wku*** na to wydawnictwo, które z nimi nie chciało rozmawiać wydali "Najlepszą na świecie" mangę o dziewczynce będącej rolką papieru toaletowego. Ot tak, żeby pokazać, że nawet tytuły nie BL mogą być porąbane. Śmieszna to była sytuacja XD BTW, manga to też kawał dobrej komedii. Uwielbiam porąbane pomysły japończyków i to co z nich wychodzi.
Ciekaw jestem czy JG jeszcze wyda cos w 8M.
Coś pisali, że od dłuższego czasu czekają już na papiery. Może wreszcie osiołek, a raczej ślimok się doturla.
Jak bedzie popyt na jakas mange, ktora jest na fali
No właśnie. "Na fali". Czas tych mang już się skończył i popularność nie podskoczy. Raz, że kreska jest już leciwa i odpycha młodych wchodzących do fandomu, dwa, że popularność robi anime, a do starych serii raczej nikt nie zrobi nowego animca (no dobra są wyjątki jak Ushio to Tora i Kisejiu).
Egmont kiedys wydawalo mangi, teraz juz nie
Widać przestało się im opłacać. Uznali, że to rynek o za dużej konkurencji i większe zyski przyniesie im komiks superbohaterski.
od czasu do czasu mozna sobie pozwolic na maly kaprys
Jasne. Tym razem słowem kluczem jest "mały"... Te tytuły to często pozycje 10+, a nawet 20+, czyli długie. Wtopa 5-tomowej serii jest do przełknięcia, ale gdy trzeba ją ciągnąć przez kilkanaście tomów to zaczyna się problem. Zobacz co się dzieje z Naszym Cudem (swoją drogą bardzo polecam przeczytać + zaopatrzyć się jak najszybciej, bo seria zniknie i stanie się właśnie takim białym krukiem za 100zł/tom). Przechodzi na tryb 4 miesięczny, organizowane są wyprzedaże po 5/10zł za tom. Byle tylko jak najmniej dopłacać, bo pieniędzy i tak z tego nie będzie, trzeba tylko zminimalizować straty.

Z tymi starymi przerwanymi mangami jest też taki kłopot, że ci co mają stare wydania, wznowienie będą kupować od któregoś tomu, a nie od początku...

I tak, wydawnictwa od czasu do czasu pozwalają sobie na szaleństwo jakim jest np. MM JPFu, czy 20 Urodziny Waneko.

Sebek

Post autor: Sebek » sobota 28 wrz 2019, 10:10
piątek 27 wrz 2019, 20:19Alexandrus888 pisze:
Zreszta, jak widac w przypadku Kotori, to jednak japonscy licencjonodawcy zmienili zdanie
Chyba nie zmieniło. Wzięli tytuł od innego wydawcy. A z tego wku*** na to wydawnictwo, które z nimi nie chciało rozmawiać wydali "Najlepszą na świecie" mangę o dziewczynce będącej rolką papieru toaletowego. Ot tak, żeby pokazać, że nawet tytuły nie BL mogą być porąbane. Śmieszna to była sytuacja XD BTW, manga to też kawał dobrej komedii. Uwielbiam porąbane pomysły japończyków i to co z nich wychodzi.[/quote]
Zatem ten wydawca, ktory nie chcial negocjowac bedzie liczyl straty. Nie ma przeciez tak, ze szukasz, czy tez jegocjujesz jeden, czy dwa tytuly. Po jakims czasie Kotori pewnie znowu do nich uderzy i zobacza, ze jednak Kotori to nie tylko BL, ale masa innych, zroznicowanych tytulow. W koncu nie ma co krecic nosem do "konca zycia" ;) Poza tym jest masa licencjonodawcow. a ciekawych tytulow cale morze.
Coś pisali, że od dłuższego czasu czekają już na papiery. Może wreszcie osiołek, a raczej ślimok się doturla.
Zatem deal juz dopiety! Teraz tylko czekac na ogloszenie tytulu/tytulow. Ale swoja droga to niezly cyrk z tym zakladaniem drugiego wydawnictwa na takie pozycje :D Trzeba sie chowac przed rodzicami, jak ze "swierszczykiem" :D
No właśnie. "Na fali". Czas tych mang już się skończył i popularność nie podskoczy. Raz, że kreska jest już leciwa i odpycha młodych wchodzących do fandomu, dwa, że popularność robi anime, a do starych serii raczej nikt nie zrobi nowego animca (no dobra są wyjątki jak Ushio to Tora i Kisejiu).
Mysle, ze ci nowi, ktorzy dopiero co dolaczaja nie beda skierowani tylko na te nowosci, ale tez i na starsze pozycje, nawet jesli moze to chwile potrwac. Poza tym nie zapominajmy o czyms takim, jak "Dororo". Ten pomysl powstal 70 lat temu? Teraz zostal reaktywowany i Waneko wydaje odswiezona wersje. Jesli nowa odslona przyniesie fure pieniedzy, to wydaje mi sie, ze siegna po oryginal. A to tylko 2, 3 albo 4 tomy. Zalezy, jak by chcieli wydac. Oby! Na "Kisejiu" czekam! Wrzucilem ten tytul na liste w rankingu na najbardziej oczekiwane mangi :D
Widać przestało się im opłacać. Uznali, że to rynek o za dużej konkurencji i większe zyski przyniesie im komiks superbohaterski.
Szkoda, ale mowi sie trudno. Ja z Egmontu kiedys bralem tylko komiksy, a do mang dolaczylem dopiero w sierpniu, wiec nie mialem czasu na rozpaczanie, czy tez na zakupy, bo wtedy japonski komiks mnie nie interesowal. Ale w sumie chyba nie jest tak u nas, zle bo mamy 6 majacych sie dobrze, wydawnictw. W ostatnich latach padlo 4. Ktorych wydawnictw zalujesz? Ktore wydawnictwo z tych juz nieistniejacych wydawalo na poziomie?
Jasne. Tym razem słowem kluczem jest "mały"... Te tytuły to często pozycje 10+, a nawet 20+, czyli długie. Wtopa 5-tomowej serii jest do przełknięcia, ale gdy trzeba ją ciągnąć przez kilkanaście tomów to zaczyna się problem. Zobacz co się dzieje z Naszym Cudem (swoją drogą bardzo polecam przeczytać + zaopatrzyć się jak najszybciej, bo seria zniknie i stanie się właśnie takim białym krukiem za 100zł/tom). Przechodzi na tryb 4 miesięczny, organizowane są wyprzedaże po 5/10zł za tom. Byle tylko jak najmniej dopłacać, bo pieniędzy i tak z tego nie będzie, trzeba tylko zminimalizować straty.
No trzeba za to pochwalic wydawnictwa, bo czasami dzieki nim mozemy cieszyc sie perelkami. Czasami nawet ta wliczona "wtopa" moze okazac sie malym sukcesem. Tak mial Coppola z "Czasem apokalipsy". Chcial zarobic kase na kolejny projekt, w ktory bardzo wierzyl i "Czas apokalipsy" mial mu w tym pomoc, bo te tematy byly na topie, a projekt, w ktory pokladal wszelkie nadzieje przyniosl straty, a film, ktory mial przyniesc tylko kase, zyskal status filmu kultowego. Szkoda, ze czasami niektore tytuly nie maja takiego wziecia, jak reszta i czas oczekiwania na kolejny tom wydluza sie, ale takie Hanami czasami wydaje dwa tomy w ciagu roku? Martwi mnie troche niezbyt dobra sprzedaz "Shiki", mam nadzieje, ze na kolejny "straszak" nie przyjdzie nam dlugo czekac. Za dwa miesiace wydadza tom 10, zostanie jeszcze jeden i mam nadzieje, ze moze nam zapowiedza "Kisejiu".
Z tymi starymi przerwanymi mangami jest też taki kłopot, że ci co mają stare wydania, wznowienie będą kupować od któregoś tomu, a nie od początku...
Albo i nie maja, bo niektorzy niedokonczone serie sprzedaja, bo nie chca miec niedokonczonego tytulu na polce. Waneko i byc moze inni wydawcy, koncza tytul mimo niesatysfakcjonujacej sprzedazy. To dobrze swiadczy o wydawnictwie. Takze, jesli to wyawnictwo zapowie jakis tytul, mozesz byc spokojny, ze tytul zostanie wydany do konca.

I tak, wydawnictwa od czasu do czasu pozwalają sobie na szaleństwo jakim jest np. MM JPFu, czy 20 Urodziny Waneko.
Co to jest MM JPF'u? Jakas rocznica? Szkoda, ze te 3 tytuly od Waneko nie bardzo wpasowaly sie w moje gusta, no ale trudno. Z tych nowych serii moja uwage ma "Dororo" :D

Martyna

Administrator

Post autor: Martyna » niedziela 29 wrz 2019, 12:00
"Najlepsza na świecie" jest z Kodanshy. Nie wiem, dlaczego Kotori miało z nimi problemy, ale nam nawet na ten temat nic nie powiedzieli (spotkanie mamy pod koniec października). W sumie żaden wydawca nie miał do nas pretensji o to, że wydawałyśmy BL i nagle chcemy coś innego. Z jednego powodu - 99% wydawnictw japońskich ma w swoim katalogu jakieś BL.

Jeśli natomiast chodzi o rynek w Polsce. Od zeszłego roku zaczął panować przesyt. Mang jest za dużo w ciągu miesiąca, a Klienci nie mają portfela bez dna. Ostatnio na forum Waneko (informacja przekazana przez jedną naszą Klientkę, co je czytuje), pojawiła się informacja od nich, że sami zaczęli zauważać, że ich własne tytuły są dla siebie konkurencją. I chwała im za to. Problem jednak polega na tym, że żaden większy wydawca nic z tym nie zrobi. A w końcu Klient zacznie wybierać to, na co go stać, a nie tylko to, co go interesuje. Przez co spadnie sprzedaż różnych tytułów z różnych wydawnictw. :) No ale czas pokaże! :)

Sebek

Post autor: Sebek » niedziela 29 wrz 2019, 12:50
niedziela 29 wrz 2019, 12:00Martyna pisze:
"Najlepsza na świecie" jest z Kodanshy. Nie wiem, dlaczego Kotori miało z nimi problemy, ale nam nawet na ten temat nic nie powiedzieli (spotkanie mamy pod koniec października). W sumie żaden wydawca nie miał do nas pretensji o to, że wydawałyśmy BL i nagle chcemy coś innego. Z jednego powodu - 99% wydawnictw japońskich ma w swoim katalogu jakieś BL.
Tak tez myslalem, ze informacje zwiazane z niechecia do wydawnictw, ktore wydawaly BL, moga byc mrzonkami. No chyba, ze Japonczycy postanowili takie wydawnictwo sobie wybrac i padlo Kotori. Licencjonodawcy sa od tego, zeby zarabiac... Czasami, gdy o jakis tytul stara sie jedno wydawnictwo, nie ma co krecic nosem, tylko zwyczajnie sprzedac mu produkt. Poza tym jak widac BL poki co to chodliwy towar i tyle.
Jeśli natomiast chodzi o rynek w Polsce. Od zeszłego roku zaczął panować przesyt. Mang jest za dużo w ciągu miesiąca, a Klienci nie mają portfela bez dna. Ostatnio na forum Waneko (informacja przekazana przez jedną naszą Klientkę, co je czytuje), pojawiła się informacja od nich, że sami zaczęli zauważać, że ich własne tytuły są dla siebie konkurencją. I chwała im za to. Problem jednak polega na tym, że żaden większy wydawca nic z tym nie zrobi. A w końcu Klient zacznie wybierać to, na co go stać, a nie tylko to, co go interesuje. Przez co spadnie sprzedaż różnych tytułów z różnych wydawnictw. :) No ale czas pokaże! :)
Dokladnie tak tez bywa w wydawnictwach ksiazkowych. Gdy wydawcy wydaja wiele tytulow tego samego typu, nastepuje kanibalizm i sa one dla siebie same konkurencja. Jeszcze wiekszy problem jest dla nowych czytelnikow. Sam dopiero co "wciagnalem sie" w mangi i trudno mi bedzie nadrobic zaleglosci ze wzgledu na mnogosc i atrakcyjnosc tytulow. Ale jakos dam rade. Mysle, ze problem z przesytem poki co bedzie trudny do ogarniecia, jesli chodzi o BL, bo wydawcy kupuja na "zas". Czyli, w momencie, kiedy my o tym rozmawiamy, oni maja juz szereg tytulow w posiadaniu, ale te da sie wydac z mniejsza czestotliwoscia. Mozna by tez urozmaicic oferte. Dobrym pomyslem byloby wydanie czegos w tym podgatunku, ktorego jeszcze nie bylo. Czyms takim jest "Heartless", gdzie mamy ciekawa historie zmieszana z gore. Jeszcze czyms innym sa tzw. mangi bara, ktorego okreslenia wiekszosc tworcow nie lubi. Mysle, ze rozwiazanie tkwi w roznorodnosci. No, ale zobaczymy, czy wydawnictwa cos zrobia z tym fantem :)

Martyna

Administrator

Post autor: Martyna » niedziela 29 wrz 2019, 13:52
No i właśnie. Jedynym problemem dla wydawców japońskich - tych bardzo popularnych i sprzedajnych (Shueisha), jest to, że ktoś jest "za mały", tzn. za mało wydaje wg nich (bo dla rynku w danym kraju może to być całkiem spoko ilość). Dlatego ja podchodzę do tego zdroworozsądkowo - piszemy o licencje na bieżąco z wcześniejszą oceną rynku. My możemy sobie na to pozwolić. Więksi, niestety, muszą mieć tytuły na zaś. Myślę, że też problemem dla rynku niektórzy Klienci zapatrzeni w jednego wydawcę. Często spotykamy się z wypowiedziami na różnych grupach czy FP, że gdyby to X wydało mangę Y, to bym wziął/wzięła, ale skoro Y to wzięło, to nie chcę. Nie za bardzo wiem, z czego to wynika (pomijając kwestie tłumaczeniowe i redakcyjne, o których czasem jest mowa).
Często też widzę np. komentarze, że coś było źle zrobione w mandze. Gorzej, że na tym kończy się wypowiedź. Fajnie jest wiedzieć, co można poprawić w nadchodzących tomach. Bez tego nie ma rozwoju i polepszenia jakości. :(

PS Co do BLek od nas mogłeś sięgnąć po coś innego - np. Przy wspólnym stole czy CANISa. :) Ewentualnie po Pijanego. :P

Sebek

Post autor: Sebek » niedziela 29 wrz 2019, 14:41
niedziela 29 wrz 2019, 13:52Martyna pisze:
No i właśnie. Jedynym problemem dla wydawców japońskich - tych bardzo popularnych i sprzedajnych (Shueisha), jest to, że ktoś jest "za mały", tzn. za mało wydaje wg nich (bo dla rynku w danym kraju może to być całkiem spoko ilość). Dlatego ja podchodzę do tego zdroworozsądkowo - piszemy o licencje na bieżąco z wcześniejszą oceną rynku. My możemy sobie na to pozwolić. Więksi, niestety, muszą mieć tytuły na zaś. Myślę, że też problemem dla rynku niektórzy Klienci zapatrzeni w jednego wydawcę. Często spotykamy się z wypowiedziami na różnych grupach czy FP, że gdyby to X wydało mangę Y, to bym wziął/wzięła, ale skoro Y to wzięło, to nie chcę. Nie za bardzo wiem, z czego to wynika (pomijając kwestie tłumaczeniowe i redakcyjne, o których czasem jest mowa).
Często też widzę np. komentarze, że coś było źle zrobione w mandze. Gorzej, że na tym kończy się wypowiedź. Fajnie jest wiedzieć, co można poprawić w nadchodzących tomach. Bez tego nie ma rozwoju i polepszenia jakości. :(

PS Co do BLek od nas mogłeś sięgnąć po coś innego - np. Przy wspólnym stole czy CANISa. :) Ewentualnie po Pijanego. :P
Tak samo jest w przypadku wydawcow ksiazek. Dane (mniejsze) wydanictwo zaitneresowane jest wydaniem powiesci, czy serii X. Agent rozsyla maile do wiekszych wydawcow z pytaniem, ze taki a to taki osobinik jest zainteresowany wydaniem tego i tego. Jesli owe wydawnictwa odpisza, ze nie sa zainteresowane, wtedy agent negocjuje z malym graczem. To niestety czeka kazde male, czy tez zaczynajace wydawnictwa. Dango przekroczylo ten prog i teraz mysle, ze latwiej jest Wam zdobyc coraz to lepsze tytuly. Po reakcjach na " Shimanami Tasogare" mozna sadzic, ze to byl dobry strzal i tytul przykul rowniez moja uwage. Na pewno kupie pierwszy tom na "sprobowanie". Ja w krotkim czasie postaralem sie na sprawdzenie kazdego wydawcy na rynku. Od Was sprawdzilem juz "Raz na gorze, raz na dole" i bolaczka tego wydania bylo tlumaczenie. Redakcja jest od tego, zeby wygladzic tekst, a nie tlumaczyc go od nowa, takze jesli tlumaczenie kulalo, nie dalo sie juz za wiele z tym zrobic. No ale trudno, nie przekreslilem Was i potem zamowilem jeszcze zgola inne tytuly. "Smiech na koncu swiata" oraz "Rodzenstwo Furo". Te tyuly musza poczekac, do momentu, jak wroce do Polski w odwiedziny, badz na wakacje. Reszta, wracajac do rozmowy o "RNG, RND"byla na dobrym, satysfakcjonujacym poziomie. Ucieszylem sie zatem, ze Pani Rak nie bedzie tlumaczyla "Shimanami Tasagare", a Pani Kinga Zielinska. Podpytalem na forum Waneko, czy to dobry wybor, i jedna osoba odpowiedziala, ze najlepsza. Takze Pani Kinga cieszy sie dobra opinia wsrod czytelnikow. Takze na pewno da sie wydac dobrze. Mysle, ze tlumaczenie, to szalenie wazny wabik i zacheta do kupna.

"Przy wspolnym stole", pierwszy tom "Canisa", ale i "Zakochany we snie", ktora mi polecala Meliona z forum Waneko, znajduja sie w koszyku. Urzadzacie "Black Friday", czy jakies przeceny przed Swietami? Jesli, tak, to te trzy mangi poczekaja na zakup ;) Jesli nie, to zamowie je przy powrocie z festiwalu Sitges. "Pijany..." moze poczekac na inny raz ;) Na pewno poczekam na premiere "Shimanami...".

Martyna

Administrator

Post autor: Martyna » niedziela 29 wrz 2019, 14:56
Jak co roku będziemy robić Black Friday - plus 12 listopada mamy 5 urodziny, więc może coś ciekawego wymyślimy.
Jeśli chodzi o tłumaczenia - czasem nawet jeśli tłumaczenie kuleje (i się o to niesamowicie wkurzam), ale jak ja to ujmuję "w logiczny" sposób, to naprawdę da się zrobić z tego perełkę. Z Gosią już nie współpracujemy, za to mamy trzech nowych tłumaczy: Maję (Prawdziwa bestia), Janka (Kroniki), Martę (1 tom Czerwieni weryfikacja i 2 tom tłumaczenie). Póki co idziemy do przodu. Zobaczymy co przyniesie czas. ;)

Z tego co widzę po koszyku, to powinieneś zmienić Hattera na CANIS -Dear Mr Rain- - to jest prawidłowy pierwszy tom, Hatter jest sequelem.

Sebek

Post autor: Sebek » niedziela 29 wrz 2019, 18:38
niedziela 29 wrz 2019, 14:56Martyna pisze:
Jak co roku będziemy robić Black Friday - plus 12 listopada mamy 5 urodziny, więc może coś ciekawego wymyślimy.
Jeśli chodzi o tłumaczenia - czasem nawet jeśli tłumaczenie kuleje (i się o to niesamowicie wkurzam), ale jak ja to ujmuję "w logiczny" sposób, to naprawdę da się zrobić z tego perełkę. Z Gosią już nie współpracujemy, za to mamy trzech nowych tłumaczy: Maję (Prawdziwa bestia), Janka (Kroniki), Martę (1 tom Czerwieni weryfikacja i 2 tom tłumaczenie). Póki co idziemy do przodu. Zobaczymy co przyniesie czas. ;)

Z tego co widzę po koszyku, to powinieneś zmienić Hattera na CANIS -Dear Mr Rain- - to jest prawidłowy pierwszy tom, Hatter jest sequelem.
Super, w takim razie poczekam ten miesiac, a moze nawet i do 12 listopada i jesli przygotujecie cos fajnego, wezme dwie, albo trzy dodatkowe pozycje.
Fajnie, ze dolaczaja nowi tlumacze do ekipy i oby spisali sie dobrze. Patrzcie z usmiechem w przyszlosc. Ja chetnie od czasu do czasu siegne po Wasze pozycje, chociaz nie wiem, czy wszystkie ;) Jednak zawsze bede Wam kibicowal i trzymam kciuki za satysfakcjonujaca sprzedaz.
A co sadzicie o takich pozycjach jak "Heartless" czy tez zblizonych do niej tytulow, czy "bara"? Myslicie, ze cos takiego pasowalo by do Dango?

Dzieki za zwrocenie uwagi! Juz dokonalem zmian i poki co te pozycje niech czekaja na Black Friday albo 12 listopada ;)

Alexandrus888

Awatar użytkownika

Post autor: Alexandrus888 » niedziela 29 wrz 2019, 19:03
sobota 28 wrz 2019, 10:10Sebek pisze:
wydawca, ktory nie chcial negocjowac bedzie liczyl straty.
Nie oszukójmy się nie będą to duże straty. Jesteśmy małym rynkiem.
Szkoda, ale mowi sie trudno.
Wielka szkoda. Mieli fajne tytuły. Dobrze, że udało mi się dorwać Eden w całkiem niezłej cenie. Z drógiej strony fajnie, że wrócili do Usagiego w wydaniu od Dark House. Do pierwszych tomów nie będących w kolekcji DH też już zdobyli licencię, więc będzie komplecik.
Ktorych wydawnictw zalujesz? Ktore wydawnictwo z tych juz nieistniejacych wydawalo na poziomie?
Rozpaczam po Okami. Wydawali zbiorczo Chrono Chrusade, którą to serię bardzo chciałem przeczytać. A tylko 1 tom 2w1 wyszedł. No i Spiryt Circle. Manga mi wcześniej zupełnie nie znana, a zakochałem się od pierwszego wejrzenia. No nic, trzeba będzie kupić angielską edycje. Zbierałem też Radianta (całkiem fajny shounen) i Zgubne uczucia (jeszcze nie przeczytałem). Mało się orientuje w nieistniejących wydawnictwach, bo te większe które popadały, jak Tajga, czy Ringo Ame zniknęły z rynku na długo przed moim pojawieniem się w fandomie. Te które zginęły śmiercią naturalną już za mojej bytności były małe i na koncie miały pojedyncze tomy. No, oprócz Yume, ale od nich oprócz hentaiców (kiepsko wydanych, rastry zupełnie rozwalone, spady duże) mam tylko Grimms Mangę. Taka wariacja na temat bajek braci Grimm, lubię takie klimaty.
ale takie Hanami czasami wydaje dwa tomy w ciagu roku?
Nigdy nie liczyłem, ale chyba więcej + są to wydania często 2w1. No i mają też inne strony działalności, więc mogą sobie pozwolić na taki model sprzedaży. I bardzo dobrze, bo mają naprawdę fajne tytuły dla dojrzałego odbiorcy. W moich statystykach to właśnie to wydawnictwo ma najlepszą średnią ocen - 8,27/10.
Waneko i byc moze inni wydawcy, koncza tytul mimo niesatysfakcjonujacej sprzedazy.
Akurat Waneko porzuciło kilka tytułów. Ale to stare czasy. JPF na wiele lat zawiesił też boginki i Dr. Slumpa i wczale nie było takie oczywiste, czy go skończą. Studio też chyba coś porzuciło. Nikt nie jest kryształowy.
Co to jest MM JPF'u?
Mega Mangi. Tytuły klasyczne, stare i po prostu dobre, które normalnie nie mają szans na pojawienie się. są drukowane w niskim nakładzie na ich własnej maszynie. Zainteresuj się tymi tytułami, bo na prawdę warto.
Szkoda, ze te 3 tytuly od Waneko
Jakie 3? Rocznicowe? Było ich więcej. A dororo jest regularną zapowiedzią.
"Najlepsza na świecie" jest z Kodanshy. Nie wiem, dlaczego Kotori miało z nimi problemy
Nie mieli. Właśnie Kodansha dała bez problemu. To było inne wydawnictwo. Kotori nie podało jakie.
niedziela 29 wrz 2019, 12:50Sebek pisze:
Tak tez myslalem, ze informacje zwiazane z niechecia do wydawnictw, ktore wydawaly BL, moga byc mrzonkami.
No właśnie nie mrzonki. Zacytuję wiadomość z forum Waneko:
Pomysł wydania „Najlepszej na świecie” narodził się na Targach Książki we Frankfurcie półtora roku temu. Jeden z japońskich wydawców zarzucił nam, że do tej pory nie wydaliśmy „żadnego normalnego komiksu” i że możemy wrócić, kiedy będziemy mieli w portfolio „normalne tytuły” (czyli w domyśle inne niż boys love). Przekopaliśmy się więc przez cały wielki katalog, żeby wybrać tytuł niesztampowy, zaskakujący, nieboyslovowy, ale zdecydowanie odbiegający od „normalności”. „Najlepsza na świecie” jest kwintesencją tego wszystkiego. Mieliśmy świetną zabawę przy pracy nad tym komiksem i głęboko wierzymy, że Wy również będziecie się znakomicie bawić przy jego lekturze. To połączenie komedii, parodii i przygody doprawione szczyptą nostalgii.
Mysle, ze problem z przesytem poki co bedzie trudny do ogarniecia, jesli chodzi o BL, bo wydawcy kupuja na "zas".
Myślę, że nie ma problemu akurat z BL. Jest ich stosunkowo mało, a często są zapowiadane tylko dlatego, że są zazwyczaj jednotomowe. Prawdziwe schody to pozostałe tytuły. Ot, choćby Studio - Śnieżka i Yona, dwa długie shojo fantasy. Naprawdę się dziwie, że odważyli się na taki wewnętrzny pojedynek.
Czyli, w momencie, kiedy my o tym rozmawiamy, oni maja juz szereg tytulow w posiadaniu
Nie wydaje mi się. Raczej wszyscy ogłaszają na bieżąco. Ok, jest stódio które czekało rok z ogłoszeniem mangi Overlorda by nie gryźć się z ln od Kotori.
Dobrym pomyslem byloby wydanie czegos w tym podgatunku, ktorego jeszcze nie bylo.
mpregnant, omega verse... Nie, nie kuś losu...
tzw. mangi bara
Teraz ja nie wiem co to jest.
niedziela 29 wrz 2019, 13:52Martyna pisze:
niektórzy Klienci zapatrzeni w jednego wydawcę.
Nigdy tego nie zrozumiem. Biorę wszystko co mnie interesuje nie zwracając większej uwagi który to wydawca. A nawet na koniec roku miło mi popatrzeć od kogo kupiłem więcej, kogo mniej, kto mnie miło zaskoczył. Różnorodność jest fajna.

Martyna

Administrator

Post autor: Martyna » niedziela 29 wrz 2019, 19:24
niedziela 29 wrz 2019, 18:38Sebek pisze:
niedziela 29 wrz 2019, 14:56Martyna pisze:

Super, w takim razie poczekam ten miesiac, a moze nawet i do 12 listopada i jesli przygotujecie cos fajnego, wezme dwie, albo trzy dodatkowe pozycje.
Fajnie, ze dolaczaja nowi tlumacze do ekipy i oby spisali sie dobrze. Patrzcie z usmiechem w przyszlosc. Ja chetnie od czasu do czasu siegne po Wasze pozycje, chociaz nie wiem, czy wszystkie ;) Jednak zawsze bede Wam kibicowal i trzymam kciuki za satysfakcjonujaca sprzedaz.
A co sadzicie o takich pozycjach jak "Heartless" czy tez zblizonych do niej tytulow, czy "bara"? Myslicie, ze cos takiego pasowalo by do Dango?

Dzieki za zwrocenie uwagi! Juz dokonalem zmian i poki co te pozycje niech czekaja na Black Friday albo 12 listopada ;)
Wiesz co, my nigdy w sumie nie patrzyłyśmy na to, co do nas pasuje, tylko na to, czy tytuł ma "to coś" (prawie jak szukanie faceta...). I na podstawie takiego feelsa wybierałyśmy tytuły. Jednak teraz jest czas też na inny target niż nasz dotychczasowy. Będziemy więc skupiać się na różnych tytułach, trafiających w różne gusta. Ale też nie przesadzając z ilością. Na nic nie mówimy "nie". Tylko sprawdzamy. ;)
kuchnie na wymiar kraków